Dlaczego warto mieć stronę internetową?

W dzisiejszych czasach rozpoczynanie własnej działalności nieodzownie wiąże się z założeniem strony internetowej, prowadzenie strony internetowej firmy przynosi następujące korzyści:Czym jest aplikacja internetowa?

Aplikacja Internetowa (lub Dynamiczna Strona WWW) – to ogólna nazwa programu, który działa na serwerze, komunikuje się z użytkownikiem za pomocą przeglądarki internetowej. Aplikacja internetowa jest czymś więcej niż zwykłe, statyczne strony WWW. Zakłada ona interakcję z użytkownikiem. Przykładami stron będącymi aplikacjami internetowymi są: sklep internetowy, galeria zdjęć, blog. Modyfikacja treści strony WWW stworzonej na bazie jednej z wymienionych aplikacji internetowych odbywa się poprzez przeglądarkę internetową. Do wykonania tej czynności nie jest wymagana znajomość technologii internetowych i języków programowania.Czym jest system CMS?

CMS (Content Management System) – z ang. System Zarządzania Treścią oznacza aplikację internetową służącą do samodzielnego modyfikowania zawartości (tekstu i zdjęć, dodawania lub usuwania podstron) strony internetowej z poziomu przeglądarki internetowej – bez znajomości znajomość technologii internetowych i języków programowania.Czym są skalowalne (responsywne) strony internetowe?

Skalowalne strony internetowe automatycznie dostosowują swój wygląd i układ treści do wielkości okna przeglądarki w którym są wyświetlane. Rozwiązanie to umożliwia wyświetlanie stron internetowych na małych ekranach (telefonów czy tabletów), w sposób łatwy do nawigowania i przeglądania.
 Jakie rodzaje aplikacji internetowych rozróżniamy?

Podstawowy CMS – oznacza aplikację internetową służącą do samodzielnego modyfikowania zawartości (tekstu i zdjęć, dodawania lub usuwania podstron) strony internetowej z poziomu przeglądarki internetowej – bez znajomości znajomość technologii internetowych i języków programowania.

Sklep Internetowy – oznacza aplikację internetową służącą do samodzielnego prowadzenia sklepu internetowego, z możliwością dodawania nowych produktów, usuwania i aktualizowania produktów znajdujących się w bazie sklepu, zamawiania produktów przez kupujących generowania list zamówień, i powiadomień wysyłanych pocztą elektroniczną informacji o złożonych zamówieniach.

Blog – podobnie jak CMS - oznacza aplikację internetową służącą do samodzielnego modyfikowania zawartości (tekstu i zdjęć, dodawania lub usuwania podstron) strony internetowej z poziomu przeglądarki internetowej – bez znajomości znajomość technologii internetowych i języków programowania. Strona internetowa o charakterze dziennika lub pamiętnika, czytelnicy bloga mają możliwość komentowania publikowanych wiadomości.Jakie są niezbędne elementy do umieszczenia strony na sewerze?

Domena – adres strony internetowej.

 

Serwer Wirtualny – to wydzielona część zasobów sprzętowych serwera, na którym umieszczona jest strona internetowa.

 

Hosting – oznacza wykupienie niezbędnej stronie internetowej pojemności na serwerze wirtualnym, wraz z domeną, najczęściej w formie rocznego lub dwuletniego abonamentu.Jakie przeglądarki obsługują WebCorner CMS?

WebCorner CMS v5.0 działa prawidłowo w przedlądarkach:

w przygotowaniu:WebCorner s.c.

Bartosz i Patryk Gołębiowscy
Tel: 697-795-948, 533-454-696
Email: kontakt@webcorner.pl

Najnowsza Realizacja

Copyright © 2019, WebCorner s.c.