Pytania i Odpowiedzi

W dzisiejszych czasach rozpoczynanie własnej działalności nieodzownie wiąże się z założeniem strony internetowej, prowadzenie strony internetowej firmy przynosi następujące korzyści:

 • Strona internetowa podnosi rozpowalności marki,
 • Pomaga w stworzeniu i rozwoju profesjonalnego wizerunku,
 • Rozszerza rynek zbytu produktów i/lub usług – dostępność dla lokalnych klientów, jak i dla tych, na całym świecie o każdej porze 24h na dobę,
 • Strona internetowa przynosi wzrost liczby klientów co wiąże się ze wzrostem sprzedaży produktów i/lub usług,
 • Strona internetowa to oszczędności na reklamie,
 • Wzbudzenie zaufania wśród odbiorców oraz podtrzymanie relacji z klientami.


Aplikacja Internetowa (lub Dynamiczna Strona WWW) – to ogólna nazwa programu, który działa na serwerze, komunikuje się z użytkownikiem za pomocą przeglądarki internetowej. Aplikacja internetowa jest czymś więcej niż zwykłe, statyczne strony WWW. Zakłada ona interakcję z użytkownikiem. Przykładami stron będącymi aplikacjami internetowymi są: sklep internetowy, galeria zdjęć, blog. Modyfikacja treści strony WWW stworzonej na bazie jednej z wymienionych aplikacji internetowych odbywa się poprzez przeglądarkę internetową. Do wykonania tej czynności nie jest wymagana znajomość technologii internetowych i języków programowania.CMS (Content Management System) – z ang. System Zarządzania Treścią oznacza aplikację internetową służącą do samodzielnego modyfikowania zawartości (tekstu i zdjęć, dodawania lub usuwania podstron) strony internetowej z poziomu przeglądarki internetowej – bez znajomości znajomość technologii internetowych i języków programowania.Skalowalne strony internetowe automatycznie dostosowują swój wygląd i układ treści do wielkości okna przeglądarki w którym są wyświetlane. Rozwiązanie to umożliwia wyświetlanie stron internetowych na małych ekranach (telefonów czy tabletów), w sposób łatwy do nawigowania i przeglądania.
 Podstawowy CMS – oznacza aplikację internetową służącą do samodzielnego modyfikowania zawartości (tekstu i zdjęć, dodawania lub usuwania podstron) strony internetowej z poziomu przeglądarki internetowej – bez znajomości znajomość technologii internetowych i języków programowania.

Sklep Internetowy – oznacza aplikację internetową służącą do samodzielnego prowadzenia sklepu internetowego, z możliwością dodawania nowych produktów, usuwania i aktualizowania produktów znajdujących się w bazie sklepu, zamawiania produktów przez kupujących generowania list zamówień, i powiadomień wysyłanych pocztą elektroniczną informacji o złożonych zamówieniach.

Blog – podobnie jak CMS - oznacza aplikację internetową służącą do samodzielnego modyfikowania zawartości (tekstu i zdjęć, dodawania lub usuwania podstron) strony internetowej z poziomu przeglądarki internetowej – bez znajomości znajomość technologii internetowych i języków programowania. Strona internetowa o charakterze dziennika lub pamiętnika, czytelnicy bloga mają możliwość komentowania publikowanych wiadomości.Domena – adres strony internetowej.

 

Serwer Wirtualny – to wydzielona część zasobów sprzętowych serwera, na którym umieszczona jest strona internetowa.

 

Hosting – oznacza wykupienie niezbędnej stronie internetowej pojemności na serwerze wirtualnym, wraz z domeną, najczęściej w formie rocznego lub dwuletniego abonamentu.

 

Certyfikat SSL to zabezpieczenie połączenia internetowego pomiędzy serwerem na którym znajduje się strona internetowa a komputerem użytkownika, niezbędne do bezpiecznego korzystania ze stron internetowych, 

 WebCorner CMS działa prawidłowo w przedlądarkach:

 • Google Chrome,
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox,
 • Apple Safari,
 • Opera,
 • DuckDuckGo.


Aby zarządzać uprawnieniami użytkowników należy stworzyć grupy użytkowników. Grupy użytkowników pozwalają przypisać konkterny poziom uprawnienia do zarządzania poszczególnym modułem serwisu dla każdego użytkownika. Grupy użytkowników umożliwiająca zmianę poziomu uprawnień do zarządzania wszystkimi modułami serwisu.

Copyright © 2024, WebCorner s.c.